V48C5C50AL Product Details:
V48C5C50AL is an IGBT (Insulated Gate Bipolar Transistor) module, designed to convert direct current (DC) voltage to regulated output voltage of 5V with an output power of up to 50W. The module is rated for a nominal input voltage range of 300 to 400VDC, making it suitable for a wide range of DC-DC converter applications.